Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 06:24

У Києві відкрилася виставка номінантів на премію PinchukArtCentre


У київському PinchukArtCentre відкрили виставку робіт номінантів на цьогорічну премію центру. Із 800 заявок галерея відібрала 16 учасників: 14 художників і дві групи. Представлені в експозиції роботи створювали саме для виставки протягом трьох місяців за підтримки PinchukArtCentre.

«Це дуже специфічний формат, не одна спільна виставка, а 16 персональних. Однак усі вони поєднані двома основними темами. Перша – це створення особистих просторів, світів. А другі пов’язана з ідеєю руйнації – руйнація через війну, руйнація спогадів, спадщини. Усюди ми говоримо про роботу з пам’яттю. Окрім того, в останні роки художники дедалі більш схильні використовувати метод дослідження і взаємодії – як з публікою, так і з спеціалістами з різних сфер», – розповідає кураторка виставки Тетяна Кочубінська.

Переможець премії PinchukArtCentre отримає 100 тисяч гривень та автоматично потрапить у шорт-лист міжнародної премії для молодих художників Future Generation Art Prize. Премія PinchukArtCentre існує з 2009 року і присуджується кожні два роки. У 2013 лауреатами премії стали Даніїл Галкін та Відкрита група.

Водночас із виставкою домінантів премії у PinchukArtCentre відкрили виставку колумбійського художника Карлоса Мотти. Це проект «Ми – ті, хто почуваються інакше», присвячений ЛГБТКІ-спільноті (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, квір, інтерсексуали), та «Патріоти, громадяни, коханці…» – десять інтерв’ю з українськими представниками ЛГБТ-спільноти.

Обидві виставки триватимуть до 10 січня 2016 року.

XS
SM
MD
LG