Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Москві визначить запобіжний захід директору української бібліотеки


Директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна
Директор Бібліотеки української літератури в Москві Наталія Шаріна

Суд у Москві 30 жовтня планує розглянути питання про запобіжний захід директору української бібліотеки Наталії Шаріної, затриманої російськими силовиками 28 жовтня.

Також на допит будуть викликані ще кілька співробітників Бібліотеки української літератури в Москві.

Представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін 29 жовтня заявив, що його відомство проситиме суд про арешт Шаріної за звинуваченням у розпалюванні ненависті за національною ознакою. Їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Російський ПЕН-Центр висловив обурення у зв'язку з розгромом Бібліотеки української літератури в Москві. У заяві, розісланому через Фейсбук, російські письменники, журналісти та громадські діячі нагадують, що знищення бібліотеки «стане ще одним злочином бездумних і безсовісних політиканів, готових на догоду агресивної мілітаристської кон'юнктурі сіяти ворожнечу і ненависть між громадянами Росії та України».

Затриманню Шаріної 28 жовтня передував обшук не тільки в бібліотеці, але також у її квартирі. Крім того, обшук відбувся у співголови громадської організації «Українці Москви» Валерія Семененка.

У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест у зв’язку з обшуками в українській бібліотеці у Москві.

XS
SM
MD
LG