Доступність посилання

ТОП новини

Охендовський підтвердив голодування члена ЦВК Жанни Усенко-Чорної


Михайло Охендовський (©Shutterstock)
Михайло Охендовський (©Shutterstock)

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський підтвердив голодування члена ЦВК Жанни Усенко-Чорної і закликав припинити тиск на членів ЦВК.

«Щодо оголошення голодування Усенко-Чорної – ця інформація підтверджується. У мене не було можливості поспілкуватися з нею особисто сьогодні, оскільки вона перебуває в лікарні, і в той час, коли я дзвонив, якраз проводилися відповідні медичні процедури, але від дуже близької їй людини я отримав підтвердження цієї інформації. Це є свідченням і одним із проявів того тиску, якого зазнають члени ЦВК, завжди приймаючи законну позицію при прийнятті рішень ЦВК», – сказав він.

Сьогодні у ЗМІ з’явилися повідомлення, що Усенко-Чорна начебто оголосила голодування через погрози від низки народних депутатів, які вимагають відставки членів ЦВК. Раніше повідомлялось про ініціативу коаліції змінити нинішній склад ЦВК. Крім того, МВС розслідує дії членів ЦВК щодонадання роз’яснень, відповідно до яких скасований другий тур виборів міського голови мера Павлограда

27 жовтня Центральна виборча комісія ухвалила рішення, згідно з яким вирішила не виділяти додаткових коштів на проведення другого туру виборів мерів у містах із кількістю виборців менше ніж 90 тисяч людей. Згідно з цими роз’ясненнями ЦВК, в Павлограді не може бути другого туру виборів мера.

У Комітеті виборців України та в громадянській мережі «Опора» заявили, що Центральна виборча комісія порушує законодавство про місцеві вибори, скасовуючи другий тур виборів мера Павлограда. Проте, 30 жовтня, Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову ЦВК з роз’ясненнями про підстави оголошення територіальними виборчими комісіями другого туру виборів мерів. Також Павлоградська міська виборча комісія, незважаючи на роз’яснення ЦВК, призначила другий тур виборів мера.

У Павлограді, за підсумками голосування 25 жовтня, лідирують кандидат від «Опозиційного блоку» Анатолій Вершина і кандидат від партії «Укроп» Євген Терехов. Євген Терехов є демобілізованим бійцем АТО, одним із захисників Донецького аеропорту. Його опонент Анатолій Вершина – перший заступник міського голови Павлограда, він уже балотувався на посаду мера в 2010 році від «Батьківщини», але програв.

XS
SM
MD
LG