Доступність посилання

ТОП новини

У Москві відкрився Музей історії ГУЛАГу


Фотографії жертв сталінських репресій, Москва, 30 жовтня 2015
Фотографії жертв сталінських репресій, Москва, 30 жовтня 2015

У п’ятницю, 30 жовтня, у День пам’яті жертв політичних репресій, у російській Москві відкрився Музей історії ГУЛАГу. Він включає документи, підписані Сталіним, у яких йдеться про вислання тисяч людей до таборів.

Виставка також дозволяє відвідувачам побачити близько 100 нещодавно оприлюднених інтерв’ю з родичами жертв.

«В СРСР терор заперечувався упродовж довго часу навіть на родинному рівні, забуття було єдиним способом вижити. Ми не можемо заперечувати історію», – говорить Людмила Садовникова, яка створила аудіовізуальну експозицію.

30 жовтня у Росії згадують жертв політичних репресій. Сьогодні жалобні заходи пройшли у десятках міст цієї країни.

Розстрільні списки сьогодні читали у Санкт-Петербурзі, Тулі, Воронежі, Твері, Рязані, Єкатеринбурзі, Архангельську, Пскові, Томську. Історики заявляють, що число безпосередніх жертв сталінських репресій кінця 1920-х – початку 1950-х років обчислюється мільйонами.

У серпні 2015 року уряд Росії затвердив Концепцію державної політики щодо увічнення пам’яті жертв політичних репресій. У документі за підписом прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва говориться про неприпустимість спроб «виправдати репресії особливостями часу або взагалі заперечувати їх як факт історії».

Водночас, тільки у 2015 році за погодженням із чиновниками у Росії було встановлено шість нових пам’ятників Сталіну. А згідно з опитуванням, проведеним у березні цього року «Левада-центром», майже половина росіян (45 відсотків) вважають, що жертви, яких зазнав радянський народ у сталінську епоху, були виправдані «великими цілями і досягнутими результатами».

XS
SM
MD
LG