Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 03:39

Кремль витискає українську діаспору з Росії – Гіржов


Віктор Гіржов

Співголова громадської організації «Українці Москви» Віктор Гіржов заявляє, що російська влада намагається дестабілізувати ситуацію в Україні, змінюючи міграційну політику щодо українців. На його думку, запроваджуючи нові умови перебування громадян України у Росії, Кремль здійснює «політичний план».

«Це 6-7 мільйонів (неофіційна кількість українських громадян, що проживають у Росії – ред.), які можуть залишитися без засобів існування, тому що в Україні теж проблеми з працевлаштуванням. І от витискаючи їх сюди, Кремль хоче дестабілізувати ситуацію в Україні: створити соціальну напруженість та протестні настрої», – зазначає Гіржов.

Нові умови Федеральної міграційної служби суттєво ускладнюють перебування громадян України у Росії. «Якщо раніше ти міг виїхати-в’їхати і знов подовжити свій статус перебування, то зараз ти три місяці повинен бути в Україні, три місяці у Росії. Розумієте, якщо людина виїхала, робота втрачається, все заново починати треба», – наголошує Віктор Гіржов.

28 жовтня у Федеральній міграційній службі Росії заявили, що всім громадянам України, які перебувають на російській території, упродовж листопада необхідно звернутися у службу для визначення правового статусу.

Упродовж останнього року громадяни України, незалежно від свого статусу, могли перебувати у Росії до 90 днів. Цей термін продовжувався кожні три місяці автоматично. Таке рішення Москва пояснювала напливом біженців з району бойових дій на Донбасі.

21 жовтня у Федеральній міграційній службі Росії повідомляли, що після 1 листопада у громадян України буде 30 днів для оформлення правового статусу на території Росії, а з 1 грудня щодо порушників будуть вживатися заходи адміністративного характеру, включаючи заборону в’їзду.

ООН змогла підтвердити присутність у Росії 30 тисяч переселенців із Донбасу.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG