Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: проти поліомієліту вакцинували понад 500 000 дітей


@Shutterstock
@Shutterstock

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що станом на 2 листопада 2015 року проти поліомієліту вакцинували понад 500 000 дітей, що складає 25% від загальної кількості дітей, які потребують вакцинації.

Як повідомляє прес-служба МОЗ, найактивніше дітей вакцинують у Кіровоградській, Миколаївській, Чернігівській та Житомирській областях: у Кіровоградській області імунізовано майже 54% малюків, у Миколаївській та Чернігівській – приблизно 36%, у Житомирській та Харківській – понад 33% дітей, віком до 6 років.

Повільно проходить імунізація в Донецькій, Львівській та Закарпатській областях, а також у місті Києві, додають у відомстві.

У Міністерстві охорони здоров’я закликають батьків не зволікати та вакцинувати від поліомієліту дітей віком від 2 місяців до 6 років протягом наступного тижня, оскільки перший тур додаткової імунізації закінчується 7 листопада.

1 вересня міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі заявив, що у Закарпатській області зафіксовано два випадки захворювання дітей на поліомієліт. Тоді ситуацію класифікували як спалах хвороби в регіоні.

Пізніше в Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що планують провести три раунди щеплень від поліомієліту в національному масштабі, починаючи із Закарпаття і прилеглих до нього областей – Львівської та Івано-Франківської.

Додаткова трьох турова імунізація розпочалася одночасно по всій Україні 21 жовтня. За даними МОЗ, для того, щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2 місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від поліомієліту оральною поліовакциною (ОПВ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2 місяців до 10 років.

Діти, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) та в подальшому не менше ніж через два тижні – щеплення живою, оральною вакциною (ОПВ) в рамках додаткової імунізації.

У МОЗ додали, що поліомієліт часто викликає пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і може призвести до загибелі дитини. Способів лікування цього захворювання не існує.

Загалом, за даними МОЗ, вакцинації потребують більше 2 000 000 дітей.

XS
SM
MD
LG