Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 09:08

Чубаров вимагає перекрити електроенергію Криму у відповідь на репресії


Рефат Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України Рефат Чубаров закликає український уряд припинити постачання електроенергії до Криму у відповідь на обшуки у керівника й екс-працівників телеканалу ATR. Про це Чубаров заявив 3 листопада в Києві.

Глава Меджлісу зазначив, що поки українська влада не вжила заходів, необхідних для захисту прав громадян країни на анексованому півострові.

«Ми вимагаємо від уряду країни як попередження окупаційній владі Криму, як інструмент, єдиний реальний, для захисту прав людини, прав громадян України в окупованому Криму протягом тижня на два-три дні відімкнути енергопостачання і виставити цю проблему на обговорення в контексті захисту прав людини в Криму», – сказав Чубаров.

Він висловив припущення: якщо українська влада не застосує відімкнення електроенергії Криму, то це можуть зробити громадян за власною ініціативою.

«Ми повинні переходити до рішучих дій, інакше це будуть робити люди ... Ми знаємо, що наше суспільство є досить нетерплячим. У нас завжди можуть знайтися люди, які будуть виходити з власного розуміння справедливості-несправедливості. Це погано, це не завжди може бути законно», – сказав Чубаров.

При цьому глава Меджлісу наголосив, що не зважиться засуджувати таких людей. Він назвав одним із можливих способів тиску на російську владу припинення поставок товарів в Росію раніше, ніж це зробить Росія у зв’язку з набранням чинності договору про вільну торгівлю між Україною s Європейським союзом. Чубаров зазначив, що на зустрічі президента Петра Порошенка з фракцією Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді 2 листопада не було досягнуто взаєморозуміння з питання припинення поставок електроенергії до Криму.

Вранці 2 листопада в Криму почалися обшуки в будинках колишніх співробітників кримськотатарського телеканалу ATR – Лілі Буджурової, Ельзари Іслямової і в будинку батьків власника телеканалу Ленура Іслямова, а також в його будинку в Москві. Згідно з інформацією управління російського ФСБ в Криму, обшуки проходять в рамках порушеної стосовно власника ATR кримінальної справи, подробиць якої не розголошують.

Міністерство закордонних справ України висловило підтримку представникам кримськотатарських ЗМІ і назвало обшуки в Криму «неприпустимими репресіями».

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG