Доступність посилання

ТОП новини

Тель-Авів одягає 6 листопада українські вишиванки


6 листопада в ізраїльському Тель-Авіві відбудеться свято «Ukrainian style».

Його організатори, члени громадської організації «Israeli Friends of Ukraine» («Ізраїльські друзі України») познайомлять ізраїльську публіку з особливостями української моди і традиційного українського одягу – з вишиванкою.

Як повідомила Радіо Свобода координатор організації Емілія Марголіна, організатори запропонували гостям приходити на свято у своїх вишиванках і взяти участь у конкурсі на найоригінальніший національний костюм.

«Ми запрошуємо на свято усіх бажаючих, ми будемо представляти український народний костюм у всій його красі, адже український одяг став одним з найпопулярніших українських трендів. Ізраїльському населенню буде дуже цікаво побачити це і зануритись у цю дружню атмосферу», – зазначила Марголіна.

На ярмарку можна придбати сувеніри, українську та ізраїльську символіку, вишиванки ручної роботи та інші творчі вироби українських та ізраїльських майстрів, і взяти участь у майстер-класах з виготовлення ляльок-оберегів, вінків та інших національних символів. Під час фестивалю виступатимуть відомі ізраїльські та українські музиканти, серед яких київський фолк-бенд «Фрайда».

Частина коштів, зібраних від продажу підуть на благодійні цілі в Україні та в Ізраїлі, повідомила Марголіна.

Фестиваль «Ukrainian style» відбудеться за підтримки громадської організації Ukrainian Jewish Encounter (Канада) та посольства України в Ізраїлі.

Організація «Ізраїльські друзі України» створена під час Революції гідності для підтримки її учасників, а пізніше – з початком російської воєнної агресії проти України – за сприяння організації в ізраїльських клініках проходять лікування та реабілітацію поранені українські бійці, а військові лікарі і психологи з Ізраїлю приїжджають в Україну, щоб поділитися досвідом порятунку життя бійців та їхньої психологічної реабілітації після повернення у мирне життя. У рамках проекту «Медичний міст» українські лікарі проходять стажування в Ізраїлі.

«Ізраїльські друзі України» також проводять мітинги і пікети на підтримку України, проти агресивної зовнішньої політики Кремля.

2 листопада у Києві українські громадські активісти, політики і митці провели мітинг «Україна та Ізраїль проти сепаратизму». На мітингу також виступили представники організації «Ізраїльські друзі України» та священослужителі різних релігійних конфесій.

XS
SM
MD
LG