Доступність посилання

ТОП новини

Виконання Мінських домовленостей буде перенесене на наступний рік – Лавров


Голови МЗС Росії, України і Німеччини (Л-П)
Голови МЗС Росії, України і Німеччини (Л-П)

Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявляє, що виконання Мінських домовленостей щодо врегулювання ситуації на Донбасі буде перенесене на наступний рік.

«Ні в кого немає сумнівів, що Мінські домовленості продовжуватимуть діяти, допоки вони не будуть виконані. Хоча б той факт, що необхідно розробити загальноприйнятний український закон про місцеві вибори на Донбасі. Цей факт також полягає у тому, що після ухвалення цього закону буде потрібно 90 днів для підготовки виборів. Просте зіставлення цифр показує, що до кінця року ми не зможемо цього зробити і виконання Мінська перенесеться на наступний рік», – заявив Лавров у п’ятницю, 6 листопада, після переговорів голів МЗС у «нормандському форматі», які проходили у Берліні.

Сергій Лавров також заявив, що учасники сьогоднішньої зустріч погодилися, що гуманітарні організації, яку хочуть працювати на Донбасі, мають отримати таку можливість і закликав сепаратистів угруповань «ДНР» та «ЛНР» надати їм доступ. Також, говорить Лавров, переговірники погодилися, що «успішне підведення озброєнь калібром менше 100 міліметрів може бути застосоване і до озброєння більшого калібру».

Між тим голова МЗС Німеччини Фран-Вальтер-Штайнмаєр, за результатами сьогоднішньої зустрічі у Берліні, заявив, що «місцеві вибори (на окупованій території Донбасу – ред.) можуть відбутися у 2016 році після того, як цього захочуть як Київ, так і сепаратисти».

Мінські домовленості передбачають, серед іншого, що місцеві вибори там можуть відбутися лише за українським законодавством, відтак, призначати їх і визначати їхню дату має Верховна Рада України, а не ватажки угруповань «ДНР» та «ЛНР».

Сепаратисти заявили про скасування «виборів», які вони сама оголосили, за підсумками зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі 2 жовтня, на якій проведення сепаратистських «виборів» у жовтні-листопаді було визнане неприпустимим. За результатами цієї зустрічі, керівництво України заговорило про необхідність якогось окремого виборчого закону для окупованих територій, відмінного від закону про місцеві вибори на вільній території України. До цієї зустрічі у Києві відкидали таку можливість.

12 вересня представник угруповань «ДНР» та «ЛНР» висловлювали сподівання на продовження термінів виконання Мінських домовленостей на 2016 рік. Перед цим, 11 вересня, президент України Петро Порошенко доручив представнику України у тристоронній контактній групі Леоніду Кучмі скасувати раніше зроблену ним заяву про можливість продовження мінського процесу у 2016 році.

У п’ятницю, 6 листопада, У Берліні пройшла чергова зустріч голів МЗС «нормандської четвірки». Вона проходила за зачиненими дверима за участю керівників зовнішньополітичних відомств Німеччини, Франції, України та Росії.

Попередня зустріч міністрів закордонних справ «нормандської четвірки» пройшла 12 вересня також у Берліні, вона випереджала саміт у цьому форматі, що відбувся 2 жовтня в Парижі.

XS
SM
MD
LG