Доступність посилання

ТОП новини

Шокін не прийшов на суд у справі Мосійчука


Віктор Шокін
Віктор Шокін

Генеральний прокурор України Віктор Шокін не прийшов на засідання Вищого адміністративного суду, який розглядає позов народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука, підозрюваного у хабарництві.

Як повідомляє прес-служба Мосійчука, замість Шокіна на суд «по довіреності» прийшов прокурор Олександр Гудзь.

«Представники Ігоря Мосійчука заявили про незаконність, а відповідно і неможливість залучення до засідання замість Шокіна іншого прокурора, який сам каже, що не має жодного відношення до голосування 17 вересня», – йдеться в повідомленні.

Судді відмовили в клопотанні про неможливість залучення до засідання представника ГПУ Гудзя, і він продовжує брати участь у розгляді справи.

Депутат Мосійчук вимагає від суду визнати незаконною і скасувати постанову парламенту про дозвіл на притягнення його до кримінальної відповідальності. На минулому засіданні ВАСУ вирішив викликати на засідання генпрокурора, який вносив до Верховної Ради подання на притягнення Мосійчука до відповідальності.

Ігоря Мосійчука підозрюють у вчиненні правопорушень, передбачених п’ятьма статтями Кримінального кодексу, зокрема в одержанні неправомірної вигоди. Щодо Мосійчука суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, наразі він перебуває в лікарні у зв’язку з станом здоров’я.

17 вересня Верховна Рада дала згоду на притягнення Мосійчука до кримінальної відповідальності, затримання й арешт, після чого його й затримали силовики в будівлі парламенту.

Перед голосуванням генеральний прокурор Віктор Шокін показав депутатам відео, на якому Мосійчук нібито отримує хабар. Сам парламентар назвав відео неправдивим, а обвинувачення на його адресу – політичною помстою.

XS
SM
MD
LG