Доступність посилання

19 Жовтень 2018, Київ 17:31

ВАСУ оголосив перерву у розгляді позову Мосійчука до 17 листопада


Вищий адміністративний суд України у розгляді позову народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука до Верховної Ради оголосив перерву до 17 листопада.

Суд задовольнив клопотання заслухати позицію Мосійчука, який нині перебуває у лікарні та під арештом, і організувати відео-зв’язок з Ігорем Мосійчуком на наступне засідання.

Раніше повідомлялось, що Генпрокурор Віктор Шокін не прийшов на засідання Вищого адміністративного суду у цій справі. Замість Шокіна на суд «по довіреності» прийшов прокурор Олександр Гудзь.

Депутат Мосійчук вимагає від суду визнати незаконною і скасувати постанову парламенту про дозвіл на притягнення його до кримінальної відповідальності. На минулому засіданні ВАСУ вирішив викликати на засідання генпрокурора, який вносив до Верховної Ради подання на притягнення Мосійчука до відповідальності.

Ігоря Мосійчука підозрюють у вчиненні правопорушень, передбачених п’ятьма статтями Кримінального кодексу, зокрема в одержанні неправомірної вигоди. Щодо Мосійчука суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, наразі він перебуває в лікарні у зв’язку з станом здоров’я.

17 вересня Верховна Рада дала згоду на притягнення Мосійчука до кримінальної відповідальності, затримання й арешт, після чого його й затримали силовики в будівлі парламенту.

Перед голосуванням генеральний прокурор Віктор Шокін показав депутатам відео, на якому Мосійчук нібито отримує хабар. Сам парламентар назвав відео неправдивим, а обвинувачення на його адресу – політичною помстою.

XS
SM
MD
LG