Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 13:13

Порошенко цього тижня має намір внести до Ради законопроект щодо судової реформи


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що цього тижня він має намір внести до Верховної Ради узгоджений законопроект щодо судової реформи.

«Сьогодні – фінальна дискусія. За її підсумками, враховуючи підсумки обговорення, я найближчим часом, на цьому тижні, збираюся внести узгоджений проект до Верховної Ради», – сказав він, відкриваючи обговорення питання про конституційні зміни щодо судової реформи на 14-му засіданні Національної ради реформ.

Порошенко також висловив сподівання, що сьогодні консенсус буде знайдено, і Верховна Рада ухвалитьпропоновані зміни в першому читанні на поточній сесії із тим, щоб на наступній сесії прийняти їх остаточно.

23 жовтня 2015 року Європейська комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія) на пленарному засіданні надала позитивний висновок щодо проекту змін до Конституції України в частині правосуддя, затвердженого Конституційною комісією 4 вересня 2015 року.

Як заявив тоді заступник голови Адміністрації президента, голова робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов, коментуючи висновок Венеціанської комісії щодо судової реформи, звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права. При цьому він зауважив, що це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їх відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що збігається з позицією Конституційної комісії.

29 жовтня Філатов повідомив, що робоча група при Конституційній комісії врахувала всі принципові пропозиції Венеціанської комісії щодо судової реформи.

В Україні готується конституційна реформа, що стосуватиметься, зокрема і правосуддя.

Відповідно до чинного законодавства, законопроект про внесення змін до Конституції України попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради, вважається ухваленим, якщо на наступній черговій сесії за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу парламенту.

Recommended

XS
SM
MD
LG