Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 05:51

Обама: Ізраїль має не тільки право, але й обов’язок захищати себе


Бенджамін Нетаньяху (Л) і Барак Обама

Президент США Барак Обама підтвердив незмінну прихильність своєї адміністрації безпеці Ізраїлю. Про це він заявив журналістам перед початком зустрічі у Білому домі з прем’єр-міністром Ізраїлю Бенджаміном Нетаньяху у понеділок, 9 листопада.

За його словами, наразі ситуація у сфері безпеки на Близькому Сході погіршилася.

«Як я вже неодноразово говорив, безпека Ізраїлю є одним з головних пріоритетів моєї зовнішньої політики», – наголосив Обама.

Президент США зазначив, що у нього з прем’єр-міністром Ізраїлю існують серйозні розбіжності щодо ядерну угоди з Іраном. «Але у нас немає розбіжностей щодо необхідності бути впевненим, що Іран не отримає ядерної зброю, і у нас немає розбіжностей щодо важливості ослаблення можливих дестабілізуючих дій, на які Іран може піти», – зазначив Обама.

Він засудив насильство палестинців проти громадян Ізраїлю.

«Хочу ще раз повторити: Ізраїль має не тільки право, а й обов’язок захищати себе», – сказав Барак Обама.

Ізраїль нині переживає новий виток насильства, до якого не в останню чергу призвели чутки, що Ізраїль має намір захопити територію на Храмовій горі, де розташована мечеть Аль-Акса – третя за значенням святиня ісламського світу. Ізраїль спростовує ці наміри і звинувачує палестинців у поширенні небезпечних заяв і підбурюванні. Внаслідок хвилі насильства в Ізраїлі і на Західному березі загинули близько десяти ізраїльтян та півсотні палестинців.

Recommended

XS
SM
MD
LG