Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 21:39

У Росії студентку офіційно звинуватили у спробі приєднатися до «Ісламської держави»


Варвара Караулова

Студентці Московського державного університету Варварі Карауловій, яка змінила ім’я на Олександру Іванову, офіційно висунули звинувачення у спробі приєднатися до радикального угруповання «Ісламська держава».

На сьогоднішньому засіданні Московського міського суду, де розглядалася скарга захисту на арешт Караулової, вона також відмовилася від послуг двох своїх адвокатів – Олександра Носкова й Олександра Карабанова. Останній припустив, що на їхню підзахисну чинять тиск в СІЗО.

Суддя, оголошуючи протокол допиту студентки, заявила, що вона повністю визнала провину в спробі участі в діяльності екстремісткого угруповання.

28 жовтня Лефортовський суд Москви до 23 грудня заарештував Варвару Караулову, яка в червні 2015 року намагалася потрапити до Сирії і, як припускають, вступити до лав забороненого в Росії угруповання «Ісламська держави».

Раніше Караулова проходила у цій кримінальній справі як свідок – основними фігурантами були її передбачувані вербувальники. Однак після допиту дівчини і проведеного в її квартирі обшуку з’ясувалося, що після її повернення в Росію вона продовжувала «підтримувати контакт з представниками забороненої організації». Про це заявляв Олександр Карабанов, адвокат Караулової.

Студентка філософського факультету МДУ зникла наприкінці травня. На початку червня вона була затримана при спробі перетнути турецько-сирійський кордон в групі 13 росіян. Напередодні Карабанов повідомляв про затримання й арешт в Чечні вербувальників Караулової.

Recommended

XS
SM
MD
LG