Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 21:00

Стан здоров’я Афанасьєва погіршився, лікаря до нього не пускають – мати


Ольга Афанасьєва

Стан здоров’я кримчанина Геннадія Афанасьєва, засудженого в Росії за справою Сенцова-Кольченка, останнім часом погіршується, але йому не надають медичну допомогу. Про це 10 листопада в ефірі Радіо Крим. Реалії повідомила його мати Ольга Афанасьєва.

«Він неодноразово звертався до адміністрації колонії з проханням про те, щоб до нього прислали лікарів, але цього досі не було зроблено. У нього болить спина, у нього болить серце, у нього впав зір через брак світла, через тортури», – сказала вона.

За словами матері крамчанина, його готують до переведення до приміщення камерного типу із суворим режимом, де заборонені побачення, посилки і телефонні дзвінки.

Ольга Афанасьєва наголосила, що таким чином її сина хочуть повністю ізолювати від зовнішнього світу.

Адвокат Геннадія Афанасьєва Олександр Попков зазначив, що на його підзахисного у виправній колонії зараз чинять тиск різними способами.

«Йому зараз оголосили чотири стягнення. Помістили в штрафний ізолятор, погіршили умови. Тобто, у нього суворі умови утримання. Знущаються у тому числі по дрібницях. Видають форму на чотири розміри більшу, в якій неможливо ходити. Тобто, це такі дрібні капості, які ускладнюють життя», – сказав Попков.

Геннадій Афанасьєв був свідком у справі українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка, яких 25 серпня засудили до 20 і 10 років суворого режиму відповідно.

Афанасьєв й інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами «терористичної групи» в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва, як повідомлялося раніше, уклали угоду зі слідством, їх справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі. Афанасьєв на суді у справі Сенцова і Кольченка відмовився від своїх свідчень, зізнавшись, що слідство отримало їх, застосовуючи тортури. Його відправили у виправну колонію під Сиктивкар.

XS
SM
MD
LG