Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 15:20

Суд відхилив клопотання про визнання Єрофеєва військовополоненим


Євген Єрофеєв (л) і Олександр Александров? архівне фото

Голосіївський районний суд Києва відхилив клопотання про визначення статусу російського військового Євгена Єрофеєва як військовополоненого.

Перед цим адвокат російського спецназівця Оксана Соколовська подала клопотання про визначення статусу її підзахисного як військовополоненого.

Також суд, який розглядає кримінальне провадження щодо російських військовослужбовців Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, встановив порядок дослідження доказів, допиту учасників процесу і оголосив перерву у судовому засіданні до 17 листопада.

Раніше сьогодні під час судового засідання Александров і Єрофеєв, які раніше називали себе російськими військовими, заявили, що є безробітними.

10 листопада Голосіївський райсуд Києва почав розглядати по суті справу двох російських військових, затриманих на Донбасі.

Євген Єрофеєв і Олександр Александров були затримані у травні цього року в Луганській області. Вони називали себе чинними бійцями Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу Збройних сил Росії. Міністерство оборони Росії підтверджує, що Єрофеєв і Александров служили в армії за контрактом, але стверджує, що до моменту затримання вони звільнилися зі служби.

В Україні російських військових звинувачують в організації й участі у веденні агресивної війни чи воєнного конфлікту проти України, переміщенні поза митним контролем України зброї та боєприпасів, сприянні діяльності терористичній організації та вчиненні терористичного акту, що призвело до загибелі військовослужбовців Збройних сил України й інших тяжких наслідків.

Захист Єрофеєва і Александрова подав позов до Вищого адміністративного суду України з проханням визнати їх військовополоненими.

XS
SM
MD
LG