Доступність посилання

ТОП новини

Рада продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель


©Shutterstock
©Shutterstock

Верховна Рада України продовжила заборону відчуження сільськогосподарських земель. За відповідний законопроект № 3404 проголосували 309 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Законом вносяться зміни до «Перехідних положень» Земельного кодексу України, якими до 1 січня 2017 року продовжується дія мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

«Відміна в умовах військового стану та економічної кризи мораторію на відчуження сільськогосподарських земель, без врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення, є загрозою як національній, так і продовольчій безпеці нашої держави, яка може втратити найцінніший ресурс – українські сільськогосподарські землі», – вважають автори законопроекту.

Відповідно до пояснювальної записки, продовження мораторію на рік дозволить врегулювати за цей час на законодавчому рівні процедуру обігу земель сільськогосподарського призначення та розробити необхідні нормативно-правові акти.

Дія мораторію закінчувалася 1 січня 2016 року.

XS
SM
MD
LG