Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 13:33
Новини | Політика

У Києві презентували книгу про шістдесятницю Аллу Горську


У Києві у середу, 11 листопада, презентували збірку «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва». Упорядницею стала громадська діячка, донеччанка Людмила Огнєва.

Укласти цю книгу запропонував В’ячеслав Чорновіл ще на початку 70-х, розповідає вона. До збірки увійшли листи художниці 1949-70-х років, заяви, скарги та звернення до влади, нотатки, щоденники, спогади сина та друзів. У книзі опубліковано також зошит із вправами та диктантами з української мови.

«Горська не знала її і вчила разом з Панасом Заливахою у Надії Світличної у 1965 році», – розповідає Людмила Огнєва. Художники вчилися за поезіями Василя Симоненка, Івана Драча, Миколи Вінграновського та інших.

Окрім того, до книги увійшли також репродукції робіт Алли Горської, про які згадується у листах.

Збірка «Алла Горська. Душа українського шістдесятництва» вийшла у видавництві «Смолоскип».

Алла Горська – українська художниця-шістдесятниця, учасниця правозахисного руху. Вітраж «Шевченко. Мати», який Горська створила у 1964 році у Червоному корпусі Київського університету, комуністична влада назвала «ідейно ворожим». 28 листопада 1970 року художницю вбили. Розслідування, проведене за радянської влади, нині визнано сфальсифікованим.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG