Доступність посилання

ТОП новини

Захід і країни Перської затоки відкидають російський план врегулювання в Сирії


Західні держави та арабські країни Перської затоки відкидають російський план замирення і реформування в Сирії. Вони заявляють, що пропозиції Москви не будуть основою для переговорів у Відні в ці вихідні.

«Сам (російський – ред.) план із восьми пунктів не буде в центрі обговорення у Відні, але Росія буде присутньою», – сказав британський посол Метью Рикрофт 11 листопада в ООН.

Російські дипломати наголосили, що план Москви виявляє її «бачення» та «ідеї», а також що Росія відкрита для альтернативних пропозицій від країн, які братимуть участь у мирних переговорах 14 листопада з метою завершення чотирирічної війни в Сирії.

План Росії передбачає розробку нової конституції Сирії, а також дострокові президентські вибори. У цьому плані не йдеться про відставку президента Сирії Башара Асада під час перехідного періоду.

Саме відставка керівника сирійського режиму є головною вимогою Заходу і країн Перської затоки, що беруть участь в переговорах. Деякі західні дипломати відкидають російський план саме через те, що в ньому не висвітлена доля Асада.

XS
SM
MD
LG