Доступність посилання

ТОП новини

Рада погодилась зі змінами щодо управління об’єктами державної власності


©Shutterstock

Депутати підтримали у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної власності». За цей документ проголосували 244 парламентарі.

«Це унікальна річ, яка дозволяє вирішити три ключові питання: те, чого ми добивались – щорічного аудиту державних компаній, публічної інформації на урядовому порталі, а не через суди, про те, чим закінчився цей аудит і третє – змінюється структура управління цими компаніями », – сказав, коментуючи ініціативу депутат від «Батьківщини» Сергій Соболєв.

Документом передбачається встановити, що у державних підприємствах, а також господарських товариствах, у статутних капіталах яких частка держави перевищує 50% створюється наглядова рада, до якої можуть включатися незалежні члени наглядових рад. Також пропонується встановити, що річна, у тому числі консолідована, звітність суб’єктів господарювання державного сектору економіки підлягає обов’язковому аудиту.

Напередодні на початку пленарного засідання прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пообіцяв, що у разі підтримки законопроекту, Одеський припортовий завод (ОПЗ) буде проданий одним із перших. За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса, купівлею Одеського припортового заводу вже зацікавились 12 міжнародних інвесторів.

XS
SM
MD
LG