Доступність посилання

ТОП новини

Томбінський: Україна відчує ефект від зони вільної торгівлі з ЄС мінімум через 2 роки


Ян Томбінський
Ян Томбінський

Глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявляє, що Україні не варто чекати моментального позитивного ефекту від початку дії зони вільної торгівлі з ЄС від 1 січня 2016 року, ефект буде мінімум через 2 роки.

«Я дуже оптимістично налаштований щодо того, що станеться через 2, 3, 4 роки. Я наполягаю на тому, що це не станеться 1 січня 2016 року. Нам потрібно побудувати фундамент, запустити двигун – і результат прийде», – сказав він на бізнес-форумі в Києві.

Дія зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом почне діяти з 1 січня 2016 року. Угода про зону вільної торгівлі є складовою Угоди про асоціацію, яку Україна і ЄС підписали у березні 2014 року. Політична частина угоди вже діє з початку нинішнього року в режимі тимчасового застосування ще до завершення ратифікації всіма сторонами. Економічна частина передбачає створення зони вільної торгівлі, однак її імплементацію відтермінували до 1 січня 2016 року.

Росія неодноразово висловлювала незадоволення щодо майбутнього втілення економічної частини Угоди. Зокрема прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявляв про ймовірність запровадження проти України санкцій у разі застосування Києвом економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

XS
SM
MD
LG