Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові під час громадських слухань щодо декомунізації сталася бійка


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У Харові під час громадських слухань щодо перейменування вулиць, проспектів, станцій метро у рамках декомунізації сталася бійка між громадськими активістами та невідомими в камуфляжній формі.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, до цього активісти намагалися вийти на сцену, аби висловити протест через, на їхню думку, фальсифікації під час проведення громадських слухань. Зокрема, за їхніми словами, був порушений регламент публічних слухань, також міська влада підтасовує історичні факти.

Після бійки головуючий на громадських слуханнях заступник міського голови Ігор Терехов закрив слухання, обґрунтовуючи це заходами безпеки.

Наразі у залі відбуваються альтернативні слухання активістів.

11 листопада у Харкові почалися загальноміські громадські слухання щодо перейменувань у рамках декомунізації.

Починаючи з червня робоча група з питань декомунізації при Харківській міській раді розглянула дві тисячі пропозицій від істориків, скульпторів, художників, ректорів університетів, представників політичних та громадських сил. Тепер громада має погодити нові назви для 172 провулків, вулиць, проспектів, площ, кількох районів та станції метро.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів та про заборону пропаганди їхньої символіки, у травні його підписав президент України Петро Порошенко. В Українському інституті національної пам’яті повідомляють, що 908 населених пунктів в Україні на даний момент потребують перейменування у рамках дії закону про декомунізацію.

XS
SM
MD
LG