Доступність посилання

ТОП новини

Асад та «Ісламська держава» мають бізнес між собою – Керрі


Джон Керрі
Джон Керрі

Президент Сирії Башар Асад та екстремістське угруповання «Ісламська держава» співпрацюють між собою. З такою заявою держсекретар США Джон Керрі виступив 12 листопада в американському Інституті миру.

«Відносини між Асадом та угрупованням «Ісламська держава» роз’яснюють очевидні особливості сирійського конфлікту: дві крайні сили вкрай нечасто воюють одна з одною. Подумайте про це. Насправді вони навіть мають бізнес між собою, купуючи і продаючи нафту. Асад та «Ісламська держава» є ворогами набагато більше в теорії, ніж насправді, і ніхто з них не показує жодного інтересу до припинення кровопролиття», – стверджує Керрі.

Держсекретар США також заявив, що Вашингтон, як і раніше, має розбіжності з Росією та Іраном про майбутнє сирійського президента Башара Асада як частини можливих домовленостей щодо завершення громадянської війни у Сирії.

Цей виступ Керрі з’явився перед переговорами щодо Сирії, які заплановані на 14 листопада у Відні, і у яких братимуть участь представники 17 країн.

Іран та Росія підтримують режим президента Сирії Башара Асада. Наприкінці вересня Москва почала наносити повітряні удари у Сирії проти ісламістів, а також угруповань поміркованої опозиції.

Кремль заявляє, що урядові війська Сирії найбільш здатні протистояти угрупованню «Ісламська держава». А Вашингтон і його союзники звинувачують Асада у війні з власним народом.

XS
SM
MD
LG