Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську молодь на вибори приваблюють фестивалем з безкоштовними розвагами


У Дніпропетровську в день другого туру виборів 15 листопада активісти громадської ініціативи «Голосуй активно! Вибирай!» пропонують виборцям, які зроблять селфі на фоні виборчої дільниці, безкоштовно взяти участь у низці заходів фестивалю «ВибірFest».

За даними організаторів, той, хто зробить свій фотоавтопортрет на дільниці, на тлі виборчих скриньок чи кабінок, може, показавши це фото, безкоштовно замовити професійну фотосесію в одній зі студій міста, безкоштовно відвідати ретромузей «Машини часу», концерт рок-гуртів Дніпропетровська, взяти участь у безкоштовній автограф-сесії футболістів клубу «Дніпро», екскурсії містом.

Окрім того, у центрі міста для тих, хто проголосував і має фотопідтвердження цього, відбудеться безкоштовний фестиваль вуличної їжі «Street food fest» з їжею, напоями й подарунками. За словами організаторів, вони хочуть привчити передусім молодь міста брати участь у виборах, показати, що голосувати – це модно й відповідально.

«Підхід у нас нестандартний, але ми впевнені в його ефективності», –зазначила представник оргкомітету ініціативи Ольга Щитова.

У громадянській мережі «Опора», яка стежить за виборами на Дніпропетровщині, зазначили, що з точки зору закону така ініціатива, спрямована на підвищення активності виборців, не викликає зауважень. Однак, зазначив координатор «Опори» в області Сергій Федько, є й певні ризики.

«Якщо ініціатива спрямована винятково на підняття явки виборців, то в ній немає нічого поганого. В ідеалі – аби явка виборців була близько до 100%, і тоді б не виникало ніяких питань щодо легітимності виборів. Однак треба уважно відстежувати, чи не криється за цим фотографування самого бюлетеня, адже не всі люди розібрались з законом і можуть фотографувати бюлетені, не підозрюючи, що це розкриття таємниці вибору. Це єдине зауваження. Справді, це може працювати на одного з кандидатів, якого в більшості підтримує молодь, але ініціатива цілком законна», – зазначив у коментарі Радіо Свобода Сергій Федько.

15 листопада у багатьох містах України відбудеться других тур виборів міського голови. У Дніпропетровську за цю посаду змагатимуться Олександр Вілкул від «Опозиційного блоку» і Борис Філатов від «Укропу».

XS
SM
MD
LG