Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 21:02

Ситник: уряд і парламент саботують роботу Антикорупційного бюро


Артем Ситник

Кабінет міністрів України фінансує лише заробітну плату співробітників Національного антикорупційного бюро, не надаючи коштів на технічне забезпечення. Про це Радіо Свобода повідомив директор НАБ Артем Ситник.

«Ми просимо на наступний рік фінансування, яке дозволить нам повністю сформувати бюро, повністю забезпечити усі структури, забезпечити спеціальної апаратурою оперативно-технічне управління. Але нам пропонує уряд розмір фінансування на наступний рік, який покриває тільки заробітну плату, не виділяючи жодної гривні на капітальні видатки», – сказав Ситник в ефірі програми «Ми разом».

Також у бюро створюється підрозділ офіцерів, які працюватимуть під прикриттям, але Верховна Рада відмовилась підтримати необхідні для цього зміни.

«У законі написано, що всі працівники бюро набираються через відкритий конкурс. Набрати офіцерів «під прикриттям» через відкритий конкурс – неможливо. І, на жаль, ці зміни до закону не були підтримані», – заявив директор НАБ.

На запитання журналіста: «Чи можна це назвати саботажем роботи Бюро?», Артем Ситник сказав: «Так. Я вже про це говорив».

Попри це, за словами директора Ситника, Бюро оголосить про перші справи, як тільки оберуть антикорупційного прокурора.

«Я сподіваюся, що 1 грудня антикорупційного прокурора оберуть, і ми зможемо працювати на повну. Боротьба з корупцією в судах буде одним із пріоритетних напрямків. Те, що ми бачимо по матеріальному стану суддів, – дуже цікаво», – повідомив Артем Ситник.

За його словами, в Бюро буде створено окремий підрозділ, який буде займатися корумпованими суддями.

Директор НАБ наголосив, що, підслідними бюро можуть стати чиновники першої, другої категорій, міністри й депутати.

«Закон не визначає, це колишні чи нинішні депутати, якщо злочин скоєно депутатом – колишнім, чи нинішнім це наші підслідні», – сказав Ситник.

За його словами, зараз повністю сформований штат детективів Бюро, на 70% відсотків – спецназ, на 60% – оперативно-технічне управління. Зарплата детектива НАБ складає 30 тисяч гривень.

«Ми маємо ще довести своєю ефективністю, що цю величезну зарплату є підстави платити», – сказав Артем Ситник.

Національне антикорупційне бюро України – це «державний правоохоронний орган, основне завдання якого – попередження, виявлення, припинення, розслідування і розкриття корупційних правопорушень, вчинених вищими посадовими особами, а також запобігання вчиненню нових».

Під нагляд бюро підпадають: парламентарі, міністри, депутати обласних рад та Київської міської ради, керівники і заступники державних органів, секретар РНБО, всі судді, члени Вищої ради юстиції, прокурори Генпрокуратури та обласних прокуратур, генерали збройних сил, СБУ, МВС та інших правоохоронних структур, керівники державних підприємств.

Recommended

XS
SM
MD
LG