Доступність посилання

ТОП новини

Росія не піде на конфронтацію з IAAF через виключення своїх легкоатлетів з міжнародних змагань – Зеліченок


©Shutterstock
©Shutterstock

Всеросійська федерація легкої атлетики, чиє членство в Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) напередодні призупинили рішенням Ради організації, не збирається вступати в конфронтацію з IAAF. Про це повідомив виконувач обов’язків президента Всеросійської федерації легкої атлетики Вадим Зеліченок.

«Рішення про призупинення членства ВФЛА в IAAF ухвалене. Отже, ми недостатньо серйозно оцінили ситуацію. Тепер будемо виправлятися. У нас є тільки один вихід - будемо виправляти ситуацію. Але вступати в конфронтацію з IAAF нам не варто зараз, якщо практично одноголосно члени Ради IAAF проголосували проти нас, значить ми були не праві», –заявив Зеліченко.

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) зупинила пізно ввечері у п’ятницю на невизначений термін членство Всеросійської асоціації легкої атлетики через скандал із уживанням допінгу. Це означає, що російські легкоатлети не зможуть узяти участі в Олімпійських іграх 2016 року у Бразилії, як і в інших легкоатлетичних змаганнях під егідою цієї міжнародної асоціації. За це на терміновому засіданні у швейцарській Лозанні проголосували 22 члени міжнародної асоціації, один був проти і троє утрималися.

Це перший випадок в історії, коли через допінг від змагань усувають цілу національну федерацію.

Рішення ухвалили після того, як днями комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) оприлюднила результати розслідування, яке з’ясувало, що російські легкоатлетичні й антидопінгові органи сприяли вживанню спортсменами заборонених допінгових препаратів і покривали таке вживання.

XS
SM
MD
LG