Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2019, Київ 17:05

СБУ має відкрити свої бази даних щодо терористів для французьких служб – Наливайченко


Валентин Наливайченко, екс-голова СБУ, біля посольства Франції у Києві, 14 листопада 2015 року

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко переконаний, що Служба безпеки України повинна відкрити свої бази даних щодо терористів для допомоги французьким спецслужбам, які посали перед новими викликами внаслідок терактів у Парижі 14 листопада. Про це Наливайченко сказав під час вшанування жертв терактів біля французького посольства в Києві у суботу.

«Треба діяти, і професіонали знають як – відкривати бази даних, не вагатися. Є агентурна інформація, були напрацювання в СБУ. Я відповідально заявляю: були і інші країни, які з нами працювали (я не маю права їх називати), але задіяти всі ці можливості, допомогти французам в цьому випадку – це наш обов’язок», – сказав Наливайченко.

Він наголосив, що напрацювання, які є в українських спецслужб щодо боротьби з тероризмом, треба зробити як для французів, так і для інших країн ЄС.

«Прямо зараз і цілодобово, французькою і англійською мовами всі антитерористичні центри мають вперше спрацювати. Якщо це може бути ініціативою України, я б радив українській владі не вагатися, а виступати із такою ініціативою», – додав Наливайченко.

Президент України Петро Порошенко раніше заявив, що Україна і весь світ солідарні нині з Францією в боротьбі з міжнародним тероризмом. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк сказав, що Україна очікує на жорстку реакцію від лідерів G20 щодо боротьби із терором у світі.

За останніми даними, в результаті серії атак, скоєних бойовиками ІДІЛ у Парижі в ніч на суботу, загинуло 137 людей, сотні поранені.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG