Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 22:38

У російському Донецьку триває суд над Надією Савченко


Надія Савченко (праворуч) та її захисник Марк Фейгін, Донецьк, Ростовська область, Росія, 11 листопада 2015 року

У понеділок, 16 листопада в Донецьку Ростовської області Росії поновлюються слухання на судовому процесі у справі українського штурмана, депутата Верховної Ради Надії Савченко.

Учасники процесу очікують на появу в залі суду ватажка угруповання «ЛНР» Ігоря Плотницького. На свідченнях цієї особи значною мірою будуються аргументи сторони обвинувачення. Плотницький раніше ухилявся участі в суді.

Плотницький під час полону Савченко керував загоном проросійських сепаратистів «Зоря», бійці якогоі схопили Савченко. Згодом вони тримали її кілька днів у Луганську. Саме за наказом Плотницького, вважає сторона обвинувачення, Савченко була відвезена до кордону з Росією і там відпущена.

Після цього, на думку обвинувачення, Савченко перетнула кордон під виглядом біженки і була затримана силовиками вже у Воронезькій області.

Савченко ці звинувачення заперечує. Вона говорить, що Плотницький передав її до рук співробітників ФСБ Росії. Тобто, наполягає захист Савченко, вона не порушувала закон про перетин кордону і була незаконно доставлена на територію Росії.

Надію Савченко у Росії звинувачують у співучасті у вбивстві двох російських журналістів в зоні бойових дій. Сторона обвинувачення стверджує, що вона була корегувальником вогню. Захист українки наполягає, що на момент загибелі російських журналістів Савченко вже перебувала в руках бойовиків угруповання «ЛНР».

Recommended

XS
SM
MD
LG