Доступність посилання

ТОП новини

«Опора» не має доказів фальшування виборів у Кривому Розі – координатор


Ілюстраційне фото

Громадянська мережа «Опора» не має доказів фальшування виборів у Кривому Розі, повідомив у коментарі Радіо Свобода координатор виборчих програм «Опори» в області Сергій Федько.

За його даними, у день виборів спостерігачі «Опори» стежили за перебігом голосування на приблизно 20 дільницях міста, але жодних порушень не зафіксували. Водночас Сергій Федько поінформував, що всі ці дільниці були розташовані в центральному районі міста й на більшості з них перевагу в голосах здобув кандидат від «Самопомочі» Юрій Милобог.

«Підозри щодо порушень є у штабу Юрія Милобога, зараз ми намагаємось попросити у них ці докази, щоб самим переконатися, що там було. На більшості дільниць, де перебували наші спостерігачі, перемогу здобув Юрій Милобог, але це не репрезентативна вибірка й говорити, що така ситуація по всіх дільницях, не можна. Ситуація сенсаційна, адже розрив між кандидатами дуже невеликий, такого результату в другому турі ніхто не очікував: в першому турі виборів Юрій Вілкул набрав більш як 45%, Милобог – лише 10%. І такого результату не очікували ні штаби, ні виборці, ні громадськість», – повідомив Радіо Свобода Сергій Федько.

Водночас координатор «Опори» в області уточнив, що хоча під час самого голосування ніяких порушень їхніми спостерігачами не зафіксовано, у ході передвиборної кампанії такі порушення були.

«Вілкул зловживав адмінресурсом: комунальна газета «Червоний гірник» і комунальний телеканал «Рудана» в своїх новинах постійно рекламували Вілкула, і навіть після того, як він став кандидатом на посаду міського голови, була його величезна присутність в цих ЗМІ. Кандидату Милобогу «Червоний гірник» відмовив у розміщенні його агітаційного матеріалу під приводом того, що він містив заклик до повалення влади. У матеріалі йшлось про те, що якщо молодь не прийде на виборчі дільниці, Вілкула доведеться виносити з кріслом. Милобог довів, що це не так, у суді першої інстанції, газета подала на апеляцію. Кандидат виграв і другий суд, але це рішення було ухвалене буквально вчора, і скористатись своїм правом на розміщення агітації Милобог уже не зміг. Тобто ситуація зіграла на користь Вілкула», – розповів Радіо Свобода Сергій Федько.

Він також не виключив, що з огляду на невелику різницю в кількості голосів між кандидатами – трохи більш як 700 голосів для 700-тисячного міста – результати виборів ще можуть змінитись. «Ці голоси ще можуть «знайтись», – сказав він.

За даними міської виборчої комісії, у Кривому Розі на Дніпропетровщині переможцем другого туру виборів міського голови стає представник «Опозиційного блоку», чинний міський голова Юрій Вілкул.

За даними комісії, Юрій Вілкул, який є батьком одного з лідерів «Опозиційного блоку», екс-віце-прем’єра уряду Азарова Олександра Вілкула, набирає 50,21%, а кандидат від «Самопомочі» Юрій Милобог – 49,79%.

Як повідомили в ТВК, різниця між кандидатами склала менш ніж 800 голосів.

XS
SM
MD
LG