Доступність посилання

ТОП новини

Уперше за 10 років в Україні є позитивні зрушення у боротьбі з корупцією – моніторинг


Організація економічного співробітництва та розвитку (OECР) представила третій раунд моніторингу в рамках Стамбульського плану дій у боротьбі з корупцією в Україні, в якому подали аналіз позитивних і негативних зрушень, які впливають на антикорупційну боротьбу.

«Вперше за десять років, які ми проводимо моніторинг в Україні, у нас були якісь гарні новини, тому що у жовтні минулого року був ухвалений важливий пакет антикорупційних законів», – каже менеджер Антикорупційної мережі боротьби з корупцією для країн Східної Європи та Центральної Азії OECР Ольга Савран.

Зокрема, згідно з результатами моніторингу, були покращені закони, які передбачають кримінальну відповідальність за корупцію.

Експерти також позитивно оцінили зміни в сфері державних закупівель та ухвалення закону про фінансування політичних партій.

Тим не менш, за словами експертів, Україна дуже відстає у запровадженні антикорупційних заходів. Зокрема, найбільшою проблемою в Україні, згідно з третім раундом моніторингу, є відсутність реформ у сфері державної служби. Проект закону «Про державну службу» ухвалили за основу у Верховній Раді, але потім він «застряг», каже Ольга Савран.

Крім того, експерти, які проводили моніторинг, визнають: система декларування доходів гальмується через те, що не працює агентство з запобіганню корупції. Воно мало бути створено ще у квітні минулого року. Але, за словами Ольги Савран, на сьогодні не призначили навіть членів конкурсної комісії, що обіцяли зробити ще у жовтні.

Боротися з корупцією в Україні мають три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції. Проте наразі вони не працюють.

XS
SM
MD
LG