Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 05:35

Геращенко заявила, що бойовики шантажують Україну заручниками


Ірина Геращенко, архівне фото

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Геращенко заявила, що бойовики на Донбасі шантажують Україну заручниками й намагаються використати їхнє утримання для тиску щодо амністії.

Після зустрічі в Мінську Тристоронньої контактної групи і її робочих підгруп Геращенко, яка є також представником України в підгрупі з гуманітарних питань, написала у фейсбуці, що головною темою зустрічей було «загострення ситуації на Донбасі, порушення режиму припинення вогню з боку бойовиків, їхнє пристрасне бажання зірвати мирний процес на догоду Кремлю і звинуватити в усьому Київ».

«Тим часом емісари Москви носяться світом із мантрою, що Київ сам у всьому винен і це його війна. Ні, це війна Росії проти України, і аргументів, що робить російська зброя і російські військові на нашій території, немає. Тому є намагання заговорити процес, відволікти увагу, створити чергові провокації з обстрілами», – написала Геращенко.

За її словами, на всіх підгрупах українська сторона чітко заявила: безпекова ситуація є передумовою для вирішення всіх інших питань. «На жаль, новин про звільнення полонених і інші важливі проблеми на сьогодні немає», – додала вона.

У вівторок, 17 листопада, в білоруському Мінську Тристороння контактна група закликала всі сторони протистояння на Донбасі припинити порушення мінських домовленостей, заявив спеціальний представник Організації з безпеки і співпраці в Європі Мартін Сайдік.

Він також повідомив, що підгрупа з питань безпеки, обговорила порушення режиму припинення вогню, а також тему розмінування. Домовилися, що до кінця місяця сторони мають обмінятися даними щодо пріоритетних ділянок для розмінування. Підгрупа з гуманітарних питань, сказав Сайдік, домовилася прискорити звільнення незаконно утримуваних осіб. Почати мають із хворих і важко поранених. А підгрупа з політичних питань продовжила обговорювати місцеві вибори в окупованій частині Донбасу відповідно до мінських домовленостей. На цій зустрічі йшлося про участь у цих виборах політичних партій чи питання амністії.

На запитання щодо можливості продовжити на 2016 рік виконання мінських домовленостей, які в нинішньому вигляді передбачають, що мають бути виконані до кінця 2015-го, Мартін Сайдік не відповів прямо. Він заявив, що ще цього року є досить часу. «Дайте нам попрацювати до кінця року, а тоді дамо вам відповідь», – сказав він.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи має відбутися 24 листопада.

Recommended

XS
SM
MD
LG