Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 11:13

У Косові опозиційного депутата арештували після сутичок у парламенті


Поліція Косова біля будівлі парламенту

Поліція Косова заарештувала опозиційного депутата на тлі поглиблення політичної кризи через відносини з сусідньою Сербією.

Доніку Кадай-Буюпі заарештували 18 листопада. Крім неї, ордер на арешт видали і на трьох інших депутатів, які брали участь у сутичках у парламенті.

Раніше 18 листопада поблизу Конституційного суду Косова вибухнула граната. Про постраждалих не повідомляють.

Опозиція в Косові вже протягом кількох тижнів робить усе, щоб зірвати роботу парламенту, кілька разів вдавшись до подразливого газу. Опозиціонери намагаються не допуститирозгляду угоди з Сербією, укладеної за посередництва Європейського союзу, що має, серед іншого, надати більше повноважень місцевим органам влади в сербських за населенням північних районах Косова.

17 листопада опозиція знову вдалася до подразливого газу й перцевого аерозолю в парламенті Косова, а під будівлею відбулися сутички між поліцією і протестувальниками, які кидали каміння і пляшки.

Минулого тижня імплементацію цієї угоди зупинив Конституційний суд Косова – ймовірно, до початку січня, коли він сподівається винести вердикт щодо неї. В Сербії такий крок назвали безпрецедентним порушенням угоди й загрозою для регіональної стабільності.

Косово одностороннім чином проголосило незалежність від Сербії 2008 року. Сербія далі вважає його своїм тимчасово непідконтрольним автономним краєм, але під тиском ЄС була змушена піти з Косовом на деякі домовленості про нормалізацію відносин.

Recommended

XS
SM
MD
LG