Доступність посилання

ТОП новини

У Приштині заворушення після арешту опозиційного депутата Косова


Поліція Косова застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати демонстрантів, які протестують проти арешту опозиційного депутата.

Прихильники опозиції зібралися в урядовому кварталі у Приштині 18 листопада. Вони кидали каміння в будівлю і обливали її фарбою.

Поліція повідомила про арешт 13 протестувальників і поранення чотирьох поліцейських під час сутичок. За даними правоохоронців, пошкоджені громадські й інші будівлі.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що дехто з протестувальників звернувся по допомогу лікарів.

Сутички сталися через кілька годин після того, як поліція заарештувала опозиційного депутата Доніку Кадай-Буюпі. Ордери на арешт видані також щодо трьох її колег. Їх звинувачують в участі в протестах у парламенті, коли засідання були зірвані після того, як опозиція розпиляла сльозогінний газ у залі.

Опозиція в Косові вже протягом кількох тижнів робить усе, щоб зірвати роботу парламенту, кілька разів вдавшись до подразливого газу. Опозиціонери намагаються не допустити розгляду угоди з Сербією, укладеної за посередництва Європейського союзу, що має, серед іншого, надати більше повноважень місцевим органам влади в сербських за населенням північних районах Косова.

Минулого тижня імплементацію цієї угоди зупинив Конституційний суд Косова – ймовірно, до початку січня, коли він сподівається винести вердикт щодо неї. В Сербії такий крок назвали безпрецедентним порушенням угоди й загрозою для регіональної стабільності.

Косово одностороннім чином проголосило незалежність від Сербії 2008 року. Сербія далі вважає його своїм тимчасово непідконтрольним автономним краєм, але під тиском ЄС була змушена піти з Косовом на деякі домовленості про нормалізацію відносин.

XS
SM
MD
LG