Доступність посилання

ТОП новини

Законність підвищення тарифів на газ для населення встановить Конституційний суд – голова НКРЕКП


©Shutterstock
©Shutterstock

Законність підвищення тарифів на газ для населення навесні 2015 року встановить Конституційний суд. Про це заявив голова Національної комісії у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк.

«Суд (Київського окружного апеляційного суду – ред.) ухвалив постанову про звернення до Конституційного суду і зупинив провадження», – сказав він.

3 листопада Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), якою встановлювалося ціни на природний газ для населення.

3 березня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, своєю постановою підвищила з 1 квітня 2015 року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 раза – до 3 600 гривень за тисячу кубометрів палива. Згідно з рішенням комісії, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня за максимального споживання палива обсягом до 200 кубометрів на місяць.

У разі перевищення встановленого мінімального обсягу подальші обсяги оплачуються з розрахунку 7 188 гривень за тисячу кубометрів, також у період з 1 травня по 30 вересня вартість природного газу для населення становитиме 7 188 гривень за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

Відповідно до чинного законодавства, Конституційний Суд України ухвалює рішення та дає висновки у справах щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради, актів президента України, актів Кабміну.

XS
SM
MD
LG