Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 11:03

Блокаду Криму має здійснювати держава, а не активісти – правозахисники


Акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму, на адмінкордоні з півостровом (архівне фото)

Українські правозахисники вважають, що блокаду на адміністративному кордоні з Кримом потрібно здійснювати за допомогою державних законів, які б ускладнювали життя російській владі Криму, а не силами активістів. Про це в ефірі на Радіо Крим. Реалії сказав керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров.

«Ми не проти блокади категорично. Просто блокада має базуватися на тому, щоб дотримуватися прав громадян, але не давати розвиватися інфраструктурі окупанта», – сказав він.

За словами юриста, зараз на адміністративному кордоні Криму продовжують порушуватися права людини учасниками блокади. Зокрема, він вказав на те, що кримчан продовжують обшукувати і вилучати у них продукти. Правозахисники стверджують, що такі дії відлякують проукраїнськи налаштованих кримчан.

«Україна повинна, як мінімум, забезпечувати повноцінну, нормальну життєдіяльність своїх громадян та реалізацію їх прав, які гарантовані міжнародними стандартами прав людини», – сказала юрист Української Гельсінської Спілки з прав людини Дар’я Свиридова.

«Громадян потрібно підкуповувати не ковбасою, а свободою. Буде свобода, буде ковбаса», – додав Захаров.

Правозахисники не раз висловлювали критику на адресу учасників блокади півострова.

Активісти «громадянської блокади» Криму при цьому заявили, що почали облаштовувати громадську приймальню для надання правової допомоги кримчанам.

20 вересня розпочалася безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар.

Ініціатори блокади вважають, що українські компанії повинні припинити торговельні відносини з Кримом, оскільки територія півострова була окупована Росією. За словами організаторів акції, вони не будуть пропускати фури в Крим доти, поки не будуть виконані їхні вимоги: звільнення політв’язнів, припинення тиску на незалежні ЗМІ, безперешкодний в’їзд для міжнародних спостерігачів на територію півострова, припинення репресій проти кримських татар.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG