Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 05:12

Страйк учителів охопив Словаччину, вимога – збільшити фінансування шкільництва


Учителі й вихователі понад 220 початкових і середніх шкіл, а також дитячих садків у Словаччині оголосили страйк, щоб привернути увагу держави до поганого стану фінансування в освітній сфері.

Багато вчителів замість проведення уроків оголосили «День здоров’я» і пішли здавати кров до Національного центру переливання крові, відтак частина словацьких учнів залишилась вдома; деякі школи організували для дітей позашкільні програми.

«Метою акції є вказати на поганий стан охорони здоров’я у школах і реальність, що уряди протягом останніх 25 років не надавали цьому фактові достатньої уваги», – наголосив Владімір Црмоман, який представляє вчительську громаду столиці країни Братислави.

Словацькі вчителі також звертають увагу уряду на низький рівень заробітної плати у сфері шкільництва, особливо в порівнянні з сусідніми країнами ЄС.

Як повідомляють словацькі ЗМІ, міністр освіти, науки, досліджень і спорту Словаччини Юрай Дрекслер погоджується з головною вимогою вчителів, однак він при цьому зазначив, що вирішальним кроком у вирішенні проблеми можуть стати вибори до парламенту Словаччини.

У березні 2016 року відбудуться парламентські вибори і буде оголошена нова програма уряду, і в цьому документі, наголосив словацький міністр, «має бути відображена головна політична гарантія, що до освіти надійде в наступний період більше фінансів».

Дрекслер при цьому також зауважив, що вже ближчим часом буде проведений «круглий стіл», до участі в якому будуть запрошені вчителі, представники професійних спілок, освітянські активісти, щоб докладніше обговорити проблему.

Востаннє демонстрація, в якій узяли участь понад 300 вчителів, відбулась 5 листопада цього року перед будинком уряду Словаччини у Братиславі. Словацькі вчителі тоді також висловлювали невдоволення становищем, в якому перебуває система освіти у країні.

Recommended

XS
SM
MD
LG