Доступність посилання

ТОП новини

Київ направить Росії матеріали щодо Савченко – адвокат Новиков


Надія Савченко
Надія Савченко

Адвокат українського штурмана Надії Савченко Ілля Новиков повідомляє, що Генпрокуратура Україна направила російській стороні матеріали, які, на думку захисту, можуть довести невинуватість Савченко.

«Документи, які зібрала українська сторона, були направлені у Генеральну прокуратуру Росії у відповідь на запит, що надійшов раніше. Таку ж папку отримає Донецький суд. Прийме суддя представлені матеріали чи ні – подивимося. Якщо ні, ми зробили все, що могли», – сказав Новиков у понеділок, 23 листопада, після завершення судового засідання у справі Савченко.

Серед матеріалів, які українська сторона передала Генпрокуратурі Росії, є схема вишки, з якої, за версією російської сторони, Надія Савченко нібито корегувала вогонь. Вишка є 40-метровою спорудою, діаметр верхній частині якого всього 30 сантиметрів. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, під час слухань у понеділок можливість коригування з такої вишки викликала здивування у головуючого судді Леоніда Степаненка.

Окрім того, у матеріалах української сторони є експертиза дзвінків Надії Савченко 17 червня 2014, яка, на думку захисту, доводить, що її взяли у полон бойовики батальйону «Зоря» угруповання «ЛНР» ще до початку обстрілу, під час якого загинули російські журналісти.

Народного депутата України, колишнього військовослужбовця Збройних сил України Надію Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення (Ігоря Корнелюка та Антона Волошина), які торік улітку незаконно перебували під Луганськом, надаючи інформаційну підтримку збройним сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Сторона обвинувачення стверджує, ніби Савченко вела корегування вогню українських військових під час обстрілу, а потім сама пішла в Росію.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім примусово переправили її через кордон до Росії і передали російським силовикам.

Росія відмовляється визнавати міжнародний імунітет Надії Савченко як члена Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

XS
SM
MD
LG