Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 04:30

Міллер: Україні вистачить передплаченого газу на 2 дні


Голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер

Голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер заявляє, що передплаченого газу Україні вистачить на кілька днів.

«Закінчуються обсяги передплаченого газу. Її залишилося дні на два. Якщо передоплати не буде, будуть припинені поставки газу в Україну. Навіть за таких мінімальних відборах газу Україною передплаченого газу залишилося на кілька днів. Тому, якщо не буде передоплати, постачання газу будуть припинені», – заявив Міллер у понеділок, 23 листопада, відповідаючи на питання російських журналістів.

Раніше сьогодні міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Київ не планує купувати додаткові обсяги газу у Росії для опалювального сезону до кінця кварталу. За його словами, наявних запасів у 16,5 мільярда кубометрів достатньо за умови нинішньої сприятливої погоди і зниження споживання палива.

3 листопада голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв заявив, що Україна закуповуватиме газ у російського «Газпрому» у першому кварталі 2016 року тільки у разі привабливої ціни і взагалі зможе обійтися без закупівлі російського газу наступного року.

Наприкінці вересня у Брюсселі Україна, Росія та Євросоюз парафували документи «зимового газового пакету». Сторони домовилися щодо цін та умов постачання Україні російського газу протягом опалювального сезону. Тривалість угоди – до кінця опалювального сезону.

Також були узгоджені приблизні обсяги газу: Україна перераховує «Газпрому» півмільйона доларів і закуповує 2 мільярди кубометрів газу для своїх сховищ. Ціна російського газу для України в четвертому кварталі 2015 року становить 227 доларів за тисячу кубометрів.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG