Доступність посилання

ТОП новини
19 Червень 2019, Київ 10:12

Рада перейменувала село Радянське Тернопільської області на Великі Млинівці


(©Shutterstock)

Верховна Рада перейменувала село Радянське Кременецького району Тернопільської області на село Великі Млинівці. Відповідну постанову №2733 за основу та в цілому підтримали 250 парламентарів.

«Перейменування села Радянське на село Великі Млинівці є обґрунтованим, оскільки це сприятиме поверненню історичної назви населеному пункту, під якою він згадується в писемних джерелах, починаючи від XV століття. Вперше село Млинівці згадується в акті від 14 листопада 1482 року», – сказано в проекті постанови.

Відповідно до документу, питання про перейменування села Радянське підтримане територіальною громадою на загальних зборах громадян, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Великомлинівецькою сільською, Кременецькою районною, Тернопільською обласною радами.

Загалом, за даними Українського інституту національної пам’яті, нові назви у зв’язку з дією закону має отримати 941 населений пункт. Серед сотень міст і сіл є також два обласні центри, які підпадають під дію закону – це Кіровоград і Дніпропетровськ.

Подати думку громад про перейменування, як зазначили в інституті, місцеві чиновники можуть до 21 грудня. Далі за процедурою на її підставі, а також на підставі рекомендацій Інституту національної пам’яті Верховна Рада ухвалить рішення про остаточне перейменування. Кінцевий термін для голосування депутатів – 21 лютого 2016 року.

Демонтаж усіх пам’ятників і меморіальних знаків, як і перейменування вулиць і міст повинні закінчитися в Україні до 21 травня 2016 року.

XS
SM
MD
LG