Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 20:31

Савченко побажала Кольченку решту днів народження святкувати на волі


Надія Савченко

Українська громадянка, народний депутат Надія Савченко, справу якої розглядає російський суд, привітала з Днем народження засудженого в Росії кримського активіста Олександра Кольченка і побажала йому «наступні сто днів народжень» святкувати на волі. Про це вона сказала сьогодні в суді у російському Донецьку, де триває розгляд її справи.

Кольченку сьогодні виповнюється 26 років.

У Києві на Софіївській площі о 19:00 сьогодні відбудеться акція солідарності з Олександром Кольченком і українським режисером Олегом Сенцовим, також засудженим у Росії.

Російська влада звинуватила кримчан Сенцова і Кольченка у причетності до підготовки терактів у Криму. Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років у колонії суворого режиму. Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ Росії катували його.

​У цій справі були також затримані російськими спецслужбами громадяни України Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній, вони засуджені в Росії кожен до семи років. Афанасьєв на суді у справі Сенцова і Кольченка заявив, що його катували, щоб змусити свідчити проти активістів.

Російська правозахисна організація «Меморіал» оголосила Сенцова, Кольченка й Афанасьєва політв’язнями.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG