Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 19:06
Новини | Суспільство

Унаслідок голоду у 1932-1934 роках померли 3,9 мільйона українців – дані дослідження


Ілюстративне фото

Жертвами голодомору у 1932-1934 роках стали 3,9 мільйонів українців, що становить 13% від загальної кількості населення, такі дані оприлюднив Інститут демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи НАН України.

«Згідно з отриманими розрахунками, втрати через надсмертність становлять 3,9 мільйона осіб. Втрати через надсмертність – це не всі померлі, а їх частина, це надлишок померлих, тобто це ті, хто не помер би, якби не було голоду. У процесі обчислень з’ясувалося, що підвищення рівня смерті спостерігалося не лише в 1932 і 1933 роках, але і в 1934 році, тому ми провели оцінку для трирічного періоду», – зазначила провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Наталія Левчук.

За її словами, найбільше від голоду постраждали жителі Київщини та Харківщини, в той час як найменших втрат зазнали Чернігівська та Донецька області.

Як зазначають дослідники, наслідки Голодомору відчутні й сьогодні: якби не було Голодомору в Україні, нині кількість населення була б на 4 мільйони більшою.

Відповідно до результатів соціологічного опитування, проведеного у жовтні групою «Рейтинг», з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, погоджуються 80 відсотків опитаних українців.

Цього року Україна вшановуватиме памʼять жертв голодоморів 28 листопада.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG