Доступність посилання

ТОП новини

У Туреччині за звинуваченням у шпигунстві заарештовані двоє журналістів


Головний редактор газети Cumhuriyet Джан Дюндар
Головний редактор газети Cumhuriyet Джан Дюндар

У Туреччині пізно ввечері 26 листопада за звинуваченням у шпигунстві заарештовані головний редактор газети Cumhuriyet Джан Дюндар і голова бюро цього видання в Анкарі Ердем Гюль.

Газета Cumhuriyet опублікувала на своєму сайті відеокадри, датовані, як стверджують у виданні, 19 січня 2014 року. Ни цих кадрах видно, як поліцейські відкривають ящики на борту трьох вантажівок, що належать розвідувальній службі Туреччини MIT. Вмістом ящиків, стверджують у газеті, були зброя та боєприпаси.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган наполягає, що вантажівки, зупинені того дня, везли допомогу для громади сирійських тюркменів – етнічної групи в Сирії, яка має підтримку Анкари.

«Ці звинувачення проти національної розвідувальної служби і ця незаконна операція (оприлюднення інформації – ред.) є свого роду шпигунською діяльністю. Ця газета бере участь у цьому шпигунстві», – стверджує Ердоган.

«Ми журналісти, а не державні службовці. Наш обов’язок не приховувати брудні секрети держави, а контролювати тих, на кого народом покладена відповідальність», – написав у Twitter незадовго до арешту головний редактор газети Cumhuriyet Джан Дюндар.

Обурення через арешт журналістів висловили представники опозиційних партій Туреччини. Посольство США в цій країні також висловило стурбованість через цей арешт і тиск на інші засоби інформації.

«Ми сподіваємося, що турецькі суди і влада захищатимуть основоположний принцип свободи засобів масової інформації, закріплений у конституції Туреччини», – ідеться в Twitter-повідомленні дипломатичного представництва США в Анкарі.

У травні інформагенція Reuters повідомляла, що свідки та прокурори стверджували: наприкінці 2013 і на початку 2014 року спецслужба MIT допомагала постачати зброю до районів Сирії під контролем ісламістських повстанців.

XS
SM
MD
LG