Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 19:22

Шокін призначив Холодницького керівником антикорупційної прокуратури


Назар Холодницький

Генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив Назара Холодницького керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Раніше конкурсна комісія з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі подала генпрокурору на розгляд дві кандидатури на посаду керівника антикорупційної прокуратури – львівського прокурора Максима Грищука та заступника прокурора Криму, який працює на території України, Назара Холодницького.

Як раніше заявляв президент України Петро Порошенко, до 1 грудня в Україні почне працювати антикорупційна прокуратура.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура має наглядати за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, здійснюваного антикорупційним бюро України, а також підтримувати держобвинувачення у відповідних провадженнях. Безстворення цієї прокуратури Бюро не може працювати.

Створення антикорупційної прокуратури супроводжувалося звинуваченнями у непрозорості. Зокрема, за європейськими стандартами, членами таких комісій мають бути люди з бездоганною репутацією, моральним авторитетом та високим професіоналізмом. Проте, як заявляли експерти Центру протидії корупції, представники від ГПУ до комісії з відбору кандидатів на посади у антикорупційній прокуратурі таким критеріям не відповідає. У листопаді ГПУ змінила своїх представників.

Загалом боротися з корупцією в Україні повинні три структури: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG