Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Пєсков відмовився надавати докази «купівлі Туреччиною нафти в «Ісламської держави»


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Речник президента Росії Дмитро Пєсков відмовився повідомляти, які Кремль має докази заяв Володимира Путіна, що Туреччина закуповує нафту в екстремістського угруповання «Ісламська держава».

Відповідаючи журналістам на згадку про пропозицію президента Туреччини Путіну піти у відставку, якщо ці заяви залишаться бездоказовими, Пєсков заявив: «У цьому випадку головне – це мати інформацію і використовувати її в роботі, що зосереджена переважно не на доведенні чогось, а на боротьбі з тероризмом, і ця інформація й використовується в боротьбі з тероризмом».

Від додаткових коментарів на цю тему речник відмовився.

У понеділок, 30 листопада, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган відкинув звинувачення Володимира Путіна в тому, що Туреччина бере участь у масштабній торгівлі нафтою екстремістського угруповання «Ісламська держава».

Він заявив, що вся торгівля Туреччини з нафтою й газом цілком легальна, і додав, що в разі, якщо звинувачення Путіна будуть доведені, то він задля збереження честі турецької держави піде у відставку.

При цьому Ердоган звернувся до російського президента із запитанням: а чи піде Путін у відставку, якщо його звинувачення не підтвердяться?

Ердоган також закликав російську сторону надати документи, що мали б підтвердити звинувачення Путіна, які він назвав неприйнятними й аморальними.

Дещо раніше в понеділок, 30 листопада, Володимир Путін заявив, що збиття російського бойового літака, який порушив турецький повітряний простір, пов’язане з тим, що Туреччина закуповує нафту в екстремістського угруповання «Ісламська держава», проти якого, як заявляє Росія, вона воює в Сирії.

Путін додав, що «Москва отримала додаткові дані», які нібито підтверджують «промислові масштаби» постачання нафти «у величезних кількостях» на територію Туреччини з сирійських родовищ, які нині контролюють угруповання «Ісламська держава» та «інші терористичні організації». Але що це за дані, він не уточнив.

Відносини між Москвою і Анкарою почали погіршуватися після вступу Росії у війну в Сирії задля підтримки режиму президента Башара аль-Асада, проти якого виступає Туреччина, і ударів російської авіації по територіях, де живуть сирійські тюркмени – представники турецької меншини в Сирії, що зазнали ударів російської авіації. Хоча Росія заявила, що має за ціль об’єкти «Ісламської держави» в Сирії, насправді більшість цих ударів спрямована проти інших супротивників Асада, зокрема і проти поміркованої опозиції, що має підтримку Заходу й арабського світу.

Ці відносини далі й дуже різко погіршилися після того, як чергове порушення турецького повітряного простору російським бойовим літаком із тих, що діють у Сирії, завершилося майже тиждень тому, 24 листопада, збиттям цього літака й загибеллю одного з російських пілотів, а потім іще одного військового зі складу пошукової команди, яка в перебігу пошуку також втратила вертоліт. При цьому Росія стверджує, що її літак не порушував кордонів Туреччини, а його збиття було свідомою провокацією. Туреччина заявляє, що літак був збитий після численних попереджень. Союз НАТО, членом якого є Туреччина, підтверджує версію Анкари.

На цю ж тему:

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

01.12.2015
Ердоган кинув виклик Путіну

Президент Туреччини запропонував Путіну піти у відставку через звинувачення навколо нафти «Ісламської держави» далі
XS
SM
MD
LG