Доступність посилання

ТОП новини

Білорусь заявила, що хоче позики від МВФ на 3 мільярди доларів


У Білорусі оголосили про бажання отримати від Міжнародного валютного фонду позику на суму у 3 мільярди доларів в обмін на деякі економічні реформи.

Як заявив на нараді уряду з участю президента білоруський прем’єр Андрій Коб’яков, така позика на 10 років мала б відсоткову ставку у 2,28 відсотка.

Президент Олександр Лукашенко, зі свого боку, додав, що такі умови були б для Білорусі найкращим вибором із усіх можливостей, включно і з пропозицією кредиту від Росії. За його словами, під такий низький відсоток, як МВФ, Білорусі ніхто кредитів не дає, навіть росіяни.

Як сказав Лукашенко, в переговорах про такий кредит із представниками МВФ від дав знати, що його країна відкрита для цілої низки реформ. За його словами, він не сказав «ні» на жодну з вимог – ні щодо тарифів, ні щодо підвищення пенсійного віку, ні щодо зарплат.

Лише менш як місяць тому на церемонії складення присяги на черговий президентський термін він у своєму виступі відкидав заклики до структурних реформ. Тоді він заявив, що такі зміни білоруської економічної системи означатимуть і знищення її політичної системи.

Делегація МВФ перебувала в Білорусі від 9 до 20 листопада.

Економіка Білорусі нині перебуває в занепаді. Валовий внутрішній продукт країни за перші дев’ять місяців цього року скоротився приблизно на 3,7 відсотка.

XS
SM
MD
LG