Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:03

НАТО пропонує Чорногорії стати 29-м членом альянсу


©Shutterstock

НАТО запрошує Чорногорію вступити до Північноатлантичного альянсу, повідомила 2 грудня у своєму мікроблозі в Twitter речниця альянсу Оана Лунджеску.

«Голови МЗС країн-членів НАТО ухвалили історичне рішення запросити Чорногорію стати 29-м членом альянсу», – мовиться в повідомленні Лунджеску.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, виступаючи на засіданні міністрів закордонних справ у штаб-квартирі альянсу, заявив, що «союз НАТО ухвалив історичне рішення про початок переговорів щодо вступу Чорногорії». «Ми запрошуємо до участі в засіданні й міністра закордонних справ та міністра оборони Чорногорії», – додав Столтенберґ.

За таке рішення проголосували всі 28 держав-союзниць альянсу, і це, підкреслили представники цієї військово-політичної організації, є свідченням «продовження політики відкритих дверей», яку сповідує НАТО.

При цьому керівник Північноатлантичного альянсу зазначив, що «це тільки початок шляху, адже Чорногорії слід продовжити процес інтенсивних реформ, у тому числі у сфері боротьби з корупцією та щодо зміцнення громадської підтримки в країні процесу вступу до НАТО».

На початку червня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ після зустрічі з прем’єр-міністром Чорногорії заявив, що членство країни в Північноатлантичному альянсі буде виграшною комбінацією для його країни. Саме тоді пролунала обіцянка, що НАТО ухвалить рішення щодо запрошення Чорногорії до Північноатлантичного альянсу в грудні 2015 року.

Приєднання Чорногорії до НАТО стане першим розширення альянсу з 2009 року, коли членства набули Албанія та Хорватія. Раніше Єнс Столтенберґ попередив, що «будь-яке втручання Росії» може лише зміцнити рішучість членів блоку в питанні приєднання нових членів. Це стало відповіддю НАТО на спроби Москви не допустити нового розширення альянсу, які активізувалися останнім часом.

Чорногорія, яка проголосила незалежність у 2006 році, очікувала від НАТО цього запрошення. Влада країни активно працювала на дипломатичному рівні й агітувала задля посилення підтримки членства в альянсі всередині країни.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG