Доступність посилання

ТОП новини

МАГАТЕ: Іран починав створювати ядерну зброю


Будівля МАГАТЕ у Відні
Будівля МАГАТЕ у Відні

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що, на його думку, Іран таки вів у минулому діяльність, пов’язану зі створенням ядерної зброї.

Як мовиться у звіті МАГАТЕ, більша частина скоординованої діяльності в цьому напрямку тривала принаймні до кінця 2003 року, після чого окремі кроки здійснювалися ще до 2009-го.

За даними звіту, ця діяльність, однак, не вийшла поза межі планування, теоретичних досліджень і найпростіших експериментів, які дали можливість досягти лише деяких технічних знань і можливостей.

У МАГАТЕ не мають даних про те, щоб така діяльність для створення ядерного вибухового пристрою в Ірані тривала після 2009 року.

Цей звіт завершує дослідження ядерної програми Ірану в минулому і є підставою для зняття міжнародних економічних санкцій, накладених проти Ірану через цю його суперечливу програму.

Рада директорів МАГАТЕ має обговорити й затвердити цей звіт 15 грудня.

У липні Іран і шість із провідних держав світу досягли домовленості, що має на меті унеможливити ймовірну програму створення Іраном ядерної зброї наступними роками. За нею Тегеран погодився значно обмежити свою чинну ядерну програму, що, за його словами, має суто мирні цілі, а Захід у відповідь має поступово зняти санкції, накладені на Іран через цю програму.

XS
SM
MD
LG