Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 06:03

У Росії батькові померлого таджицького немовляти дали статус потерпілого


Рустам Назаров із сином

Російська влада визнала батька померлого 5-місячного таджицького хлопчика Умаралі Назарова потерпілим у справі про загибель сина. Цей статус має дати змогу Рустамові Назарову залишитися в Росії до завершення розслідування.

16 листопада матір Умаралі Назарова, громадянку Таджикистану Заріну Юнусову депортували з Росії. Одним літаком із нею у Душанбе відправили і труну з тілом її сина, за фактом смерті якого в Росії триває розслідування.

Міський суд Санкт-Петербурга, який 12 листопада ухвалив рішення про видворення Юнусової з Росії, відхилив доводи адвокатів жінки про те, що вона визнана потерпілою у кримінальній справі про смерть сина.

13 жовтня Юнусову затримали за порушення міграційного законодавства співробітники поліції Росії. При затриманні у жінки забрали дитину. Наступного дня, коли вона прийшла за сином до лікарні, їй повідомили, що він помер. За результатами судмедекспертизи причиною смерті Умаралі Назарова стала вірусна інфекція, в результаті якої в дитини виникла серцева недостатність. Однак батьки померлого хлопчика не вірять цій версії і заявляють, що дитина була здоровою.

Смерть 5-місячного Умаралі Назарова викликала значний суспільний резонанс. Активісти правозахисних рухів провели в Санкт-Петербурзі серію одиночних пікетів з вимогою всебічного розслідування. За фактом загибелі хлопчика порушили кримінальну справу за статтею про заподіяння смерті з необережності внаслідок неналежного виконання особою своїх професійних обов’язків.

XS
SM
MD
LG