Доступність посилання

ТОП новини
24 Лютий 2019, Київ 05:54

У Чехії зняли новий документальний фільм про Україну – «Близький далекий схід»


У Чехії зняли новий документальний фільм про Україну – «Близький далекий схід», в основу якого лягли війна в Україні, мирне життя між руїнами Донбасу, роздуми і пісні в зоні АТО і поза нею, непочуті скарги переселенців.

Автор фільму, відомий чеський режисер і оператор Філіп Ремунда сам об’їздив країну – від Заходу до українсько-російського кордону, але це вже не перша його подорож. Як розповів режисер у розмові з Радіо Свобода, Україною, її долею він цікавиться давно.

«Мені не байдужа ситуація в Україні, я стежив за подіями на Майдані і згадав події у нас у 1989 році, Оксамитову революцію, в якій сам брав участь. Мене цікавить Україна, для мене це дуже близька країна», – сказав Фелікс Ремунда.

Чеські кінокритики зазначають, що головною метою показу фільму на телебаченні є наблизити Україну до чехів, щоб і чеський глядач відчув, близькою чи далекою є для нього українська земля.

Прем’єра документального фільму-подорожі «Близький далекий схід» відбудеться ввечері на другому каналі чеського громадського телебачення ČT2 (фільм буде доступний на сайті після виходу в ефір).

Інтерв’ю з режисером стрічки «Близький далекий Схід» читайте на сайті Радіо Свобода у п’ятницю, 4 грудня.

Recommended

XS
SM
MD
LG