Доступність посилання

ТОП новини

МЗС України вимагає припинити неузгоджені візити Путіна до Криму


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим візитом президента Російської Федерації Володимира Путіна 2 грудня 2015 року до Криму без погодження з Україною. Про це йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій пізно ввечері 3 грудня.

Як сказано в заяві, нота протесту з вимогою припинити практику таких візитів і пояснити причини демонстративної неповаги російського керівництва до чинного законодавства України та норм міжнародного права направлена до МЗС Росії.

«Вчергове наголошуємо, що Автономна Республіка Крим та м.Севастополь є і залишатимуться невід'ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах. Це визнається всім цивілізованим світом, який надав належну оцінку діям російської сторони і продовжує запроваджувати відповідні обмежувальні заходи», – сказано в заяві.

«Тому спроби Кремля інтерпретувати ці неузгоджені візити в Україну як внутрішньодержавні поїздки, є нікчемними», – додали в МЗС України.

Реакції російської сторони на цю заяву поки немає.

Президент Росії Володимир Путін прибув увечері 2 грудня до Криму для запуску першої нитки енергомосту з Кубані до Криму.

22 листопада через підрив електроопор в Херсонській області до Криму перестала надходити електроенергія з материкової частини України. На півострові оголосили режим надзвичайної ситуації.

Крим анексований Росією. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Країни Заходу також не визнають анексію Криму і запровадили через цю спробу економічні санкції. Росія називає окупацію півострова «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG